Recenze bílého rumu Don Q Cristal Rum

Recenze bílého rumu Don Q Cristal Rum

Don Q Cristal Rum je cenově dostupný bílý rum bez přísad s lehkým a čistým chuťovým profilem, který je vhodný pro míchané nápoje. Je však tak lehký, že se více podobá vodce než lihovině na etiketě, což je fakt, který je o tomto rumu obecně známý. Jaký ale tento rum je ve skutečnosti? Hodí se i na pití jen tak, pěkně čistý? To se dozvíte v této rumové recenzi.

Něco málo o rumu

Výrobce uvedl Cristal na trh v roce 1978, kdy cílem většiny lihovin bylo chutnat jako vodka. „Lehký“ a „jemný“ byly hesly té doby, a pokud je to to, co hledáte, Cristal to splňuje. Společnost Don Q na svých webových stránkách uvádí, že Cristal je skvělou náhradou vodky v koktejlech, a skutečně, je z něj skvělý Collins nebo Gimlet. Co se týče rumových koktejlů, je z něj naprosto dostačující, i když nevýrazné Mojito nebo Daiquiri.

Láhev rumu

Láhev sama o sobě připomíná také spíš láhev vodky. Vysoká, úzká s modrým uzávěrem. Na první pohled byste skutečně netipovali, že se jedná o rum. Nicméně láhev působí elegantně a stylově.

Rum ve sklenici

Jak vypadá rum ve sklenici? Tekutina je naprosto čirá, s tlustými nožkami, které se pomalu plíží po stěně sklenice. Filtry zjevně odvedly svou práci: Přestože Cristal obsahuje směs rumů zrajících až pět let, nevypadá, že by strávil v sudu jediný den.

Vůně rumu

Bylo by snadné zaměnit vůni toho rumu za vůni vodky: Je v ní lehká hořkost a náznak citronu, ale převládá štiplavý alkohol.

Chuť rumu

V chuti je cítit, že je to víno, které se v chuti objevuje: Lehce sladká, s tóny třtinového cukru, kokosu, banánu a melounu, lehkým citrusovým nádechem a náznakem máty.

Don Q Cristal Rum skladem a navíc dnes 14.6.2024 můžete mít tento bílý rum za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečný rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Po polknutí zůstává na jazyku a v hrdle suchá, lehce drsná chuť dřevěného uhlí. Vzhledem k tomu, jak je rum lehký, přetrvává závěr překvapivě dlouho.

Závěr

Don Q vyrábí portorický rum od roku 1865: lehký, kolonově destilovaný destilát, který možná rumové maniaky neuchvátí tolik jako třeba jamajský kotlíkový rum, který má hladký, elegantní a přístupný styl, který je mu vlastní.

Problémem rumu, který chutná jako vodka, je však nakonec to, že nechutná jako rum. Ano, má dost charakteristických tónů sladkého tropického ovoce, aby se dalo říct, že pochází z tropů, a ne ze zmrzlé tundry. Ale přestože je čistý, jemný a lehký, chybí mu něco, čemu říkejme šmrnc a co odlišuje opravdu dobré věci od zbytku. Pokud však chcete bílý/lehký rum s větší osobitostí, je lepší utratit o něco více a zvolit The Real McCoy, Probitas nebo Owney’s. A abyste získali lepší představu o tom, co Don Q umí, podívejte se na jeho vynikající stařené rumy, jako je Gran Reserva.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *