Recenze Black Insomnia, nejsilnější kávy na světě

Recenze Black Insomnia, nejsilnější kávy na světě

K dobrému pití se určitě řadí kvalitní káva. A věřte mi, že já kávu skutečně miluji. Zakládám si na kvalitní kávě, kterou si dopřávám připravenou na filtru. Holduji zejména Etiopii ale nepohrdnu i kvalitní Kolumbií. Kávu si dám občas jen tak na chuť ale pak jsou chvíle, kdy si ji dávám jako jakési povzbuzovadlo, když se potřebuji soustředit na práci nebo se cítím unavený. Hodně sportuji a dřív jsem dával dost nakopávače, které mi ale nedělaly úplně dobře. Pak jsem ale objevil něco, co mě fakt dostalo. Nejsilnější kávu na světě – Black Insomnia.

Něco málo o značce Black Insomnia

Zakladatel Sean Kristafor na svém webu uvádí:“S Black Insomnia to byla trochu bláznivá cesta. Značku jsme uvedli na trh 14. července 2016, 1. října jsme se vydali do 42 zemí světa a 12. ledna 2017 jsme otevřeli pobočky v USA. Pak přišla další zásadní změna, zahájili jsme prodej na Amazon Prime a budeme konkurovat některým z nejlepších mezinárodních kávových značek.“

Nemohli mít větší radost za Geralda Charlese, pražiče, který stojí za touto kávou, protože to dává jeho dovednostem globální platformu, na které mohou ještě více rozkvést jeho schopnosti.

Káva, která předčí všechna očekávání

Jihoafrická kávová společnost Black Insomnia, která sídlí v Jihoafrické republice, uvádí 24. března 2017 na trh nejsilnější kávu na světě u společnosti Amazon, čímž ji okamžitě zpřístupňuje zejména americké veřejnosti. Ačkoli se o označení nejsilnější kávy na světě pokoušelo několik dalších značek kávy, žádná z nich nebyla schopna dosáhnout nefalšovaného obsahu kofeinu, který definuje Black Insomnia, a žádná značka by se v zájmu veřejného zdraví a bezpečnosti neměla pokoušet tento obsah ani překonat.

Společnost Black Insomnia Coffee Company, která byla poprvé uvedena na trh v Kapském Městě v červenci 2016, je dítětem zakladatele Seana Kristafora, který měl vizi „restartu“ kávového průmyslu. Podle Kristafora „nastal čas nabídnout něco trochu jiného – něco silnějšího a tmavšího, s řízným nádechem“. Po experimentech v laboratoři Black Insomnia Coffee se Kristaforovi a jednomu z předních světových pražičů Dr. G (Gerald Charles) podařilo upražit dokonalou směs kávových zrn, z níž vzešla požitkářská jemná sladce oříšková chuť, která předčí všechny ostatní kávy snažící se o stejný cíl.

Od objevu kávových zrn Robusta v roce 1896, která mají vyšší obsah kofeinu ve srovnání s kávovými zrny Arabica, pražírny kávy experimentují s různými směsmi a pražením, aby vyrobily nejsilnější kávu na světě. Ačkoli si tento titul nárokovalo a dodnes nárokuje nespočet pražíren a značek, například devět různých značek na Amazonu, které si tento titul v té či oné variantě nárokují, Black Insomnia si tento titul právem zaslouží.

Opravdu nejsilnější káva na světě?

Zaprvé, Black Insomnia je čistá a přirozeně velmi bohatá na kofein bez jakýchkoli přidaných chemikálií, konzervantů, cukrů či jiných přísad. Výsledky laboratorních testů metodou vysokoúčinné kapalinové chromatografie zjistily, že se jedná o neuvěřitelných 17524 mg kofeinu na 1 kg. Při porovnání s 13179 mg kofeinu na kg v kávě Deathwish je zřejmé, že Black Insomnia je o 33 % silnější. A konečně, mezinárodní referenční web o kofeinu, Caffeine Informer, nyní označil kávu Black Insomnia za „nejsilnější kávu na světě„.

To neznamená, že by káva nemohla mít vyšší obsah kofeinu, ať už přírodního nebo umělého, ale spíše že by neměla. Je to motivováno dvěma hlavními důvody, z nichž na prvním místě je veřejné zdraví a bezpečnost. Podle Mayo Clinic ,,Až 400 mg [což odpovídá 6 mg/kg tělesné hmotnosti u 65kg osoby] kofeinu denně, se zdá být bezpečné pro většinu zdravých dospělých. To je zhruba množství kofeinu ve čtyřech šálcích vařené kávy“. Konzumace pouhého jednoho šálku kávy Black Insomnia tedy téměř splňuje doporučený maximální příjem. Podle Kristafora během jejich experimentální fáze „jakákoli směs, která vedla k vyššímu obsahu kofeinu než 702 mg, nepříznivě ovlivňovala chuť, a proto byla odmítnuta“.

Díky vášni, vynalézavosti, zručnosti a maximální touze po dokonalém šálku kávy, který vás nakopne k akci a životu, vytvořila společnost Kristafor kávu, která se vymyká konkurenci, hraničí s narkotiky, je blaženě lahodná, ale hlavně je nyní k dostání i u nás v Česku.

„Abychom dokázali naše tvrzení o nejsilnější kávě na světě, poslali jsme vzorky těchto tří káv do laboratoří SGS, přední světové společnosti zabývající se kontrolou, ověřováním, testováním a certifikací, aby otestovala obsah kofeinu.“

Společnost SGS disponuje zařízením, které k testování vzorků využívá vysokoúčinnou kapalinovou chromatografii (HPLC). Vzorky jsou testovány ve srovnání se standardními známými vzorky kofeinu. HPLC má schopnost oddělit, identifikovat a kvantifikovat sloučeniny, které jsou přítomny v jakémkoli vzorku, který lze rozpustit v kapalině.

Nejsilnější káva Black Insomnia skladem a navíc dnes 18.4.2024 můžete mít tuto kávu za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tuto silnou kávu za absolutně neodolatelnou cenu.

Certifikované výsledky z celosvětově uznávaných a nezávislých laboratoří SGS ukazují na jasného vítěze v boji o titul Nejsilnější káva na světě. S obsahem 17524 mg kofeinu na kg je káva Black Insomnia Coffee o 27 % silnější než Wodfee, která má 13809 mg na kg. V porovnání s kávou DeathWish, která má pouze 13179 mg kofeinu na kg, je káva Black Insomnia silnější o neuvěřitelných 33 %.

Recenze kávy Black Insomnia

Jsem milovník kávy. Potřebuji kávu hned ráno, pak za chvilku další šálek a potom odpoledne, aby mě povzbudila a nakopla k další práci. Přiznám se, že obvykle volím spíš kávu s vyšší aciditou, tedy kyselejší, jako je zmíněná Etiopie na filtru. Nicméně, můj život je poměrně hektický a tak někdy potřebuji silnější kávu a dřív jsem sahal po čisté Robustě, která je spíš hořce oříšková.

Opravdu silný kafe

Káva Black Insomnia mě zaujala především svým neobvyklým názvem. Obdržel jsem ji v černém sáčku, který udržuje kávu stále čerstvou. Na obalu je trocha informací o společnosti a několik odkazů na sociální sítě, ale žádný návod na přípravu. Protože se však jedná o nemletou kávu, prostě jsem si ji namlel a připravil v kávovaru jako jakoukoli jinou směs. Je vhodná i pro přípravu v dripperu a aeropressu.

Protože je káva velmi silná (určená k tomu, abyste nespali celou noc!), rozhodl jsem se udělat espresso, která si vychutnám hned. Filtr popíjím třeba hodinu ale nejsem si jistý, jestli by taková porce kofeinu byla pro moje tělo OK. Vyzkoušel jsem mnoho kávových směsí a mnohé z nich mi připadaly velmi hořké, takže jsem se obával, že Black Insomnia na tom bude stejně. Proto mě velmi mile překvapilo, jak lehce a jemně chutnala. Zdálo se mi, že v ní není vůbec žádná hořká chuť. Je to proto, že použitá kávová zrna jsou známá luxusní čokoládovou chutí s vůní lískových oříšků, makadamie a karamelu.

A jak jsem se cítil? Hele, jak to napsat slušně. Tahle káva prostě nakope prdel asi všem nakopávačům a dalším povzbuzovadlům. Takhle nastřelenej jsem se cítil naposledy v Peru, když jsem si tam dával kokovej čaj. Neskutečně silná káva a navíc lahodná. Za sebe prostě doporučuju vyzkoušet. Je levná, takže za zkoušku dáte fakt jen pár stovek.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *