Recenze Jack Daniel’s Gentleman Jack Double Mellowed Tennessee Whiskey

Recenze Jack Daniel’s Gentleman Jack Double Mellowed Tennessee Whiskey

Whisky Jack Daniel’s Gentleman Jack Double je produktem své doby, konce 80. let, kdy vodka byla kolosem, který kraloval světu lihovin, a whisky se snažila najít způsob, jak mu konkurovat. Pro Jack Daniel’s, nejprodávanější americkou značku whiskey na světě, to znamenalo snížit obsah alkoholu u její typické whiskey Old No. 7. „Jack Daniel’s“ je nejprodávanější whiskey na světě. Cílem bylo dosáhnout lehčí a jemnější chuti (v roce 2002 byl obsah alkoholu opět snížen). V roce 1988 se značka posunula na další úroveň a uvedla na trh ještě lehčí a jemnější whisky Gentleman Jack.

Něco málo o whisky Gentleman Jack

Jack Daniel’s a whiskey Tennessee obecně je známá používáním procesu Lincoln County, při kterém se whiskey před sudováním filtruje přes javorové dřevěné uhlí, aby se odstranily nečistoty a vyhladily všechny hrubé hrany. Gentleman Jack je v podstatě Old No. 7, jen byla před stáčením podruhé „zjemněna dřevěným uhlím“, jak říká značka, čímž se stala ještě čistší a jemnější, ale také se z ní odstranila část chuti a barvy.

Výsledný produkt působí v dnešní době velkých, robustních lahvových whisky a whisky odolných vůči sudům trochu anachronicky. Ale Jack Daniel’s je z nějakého důvodu nejoblíbenější whiskey na světě: Mnoho lidí ji má rádo. A pokud jste nováčkem nebo fanouškem lehkých a poměrně levných whisky, je toho na Gentleman Jack hodně, co se vám může líbit. Ve skutečnosti je vyváženější než samotná Old No. 7, s vanilkou, karamelem a dubem v dokonalé harmonii. A pokud jste příznivci odvážnějších whisky s vyšším obsahem alkoholu, existuje spousta dalších láhví Jack Daniel’s, které se k tomu hodí, počínaje vynikající single barrel.

Whisky Jack Daniel’s Gentleman Jack Double Mellowed Tennessee skladem a navíc dnes 18.5.2024 můžete mít tuto whisky za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečnou whisky za absolutně neodolatelnou cenu.

Láhev whisky

Láhev je parádní. Připadá mi jako stvořená pro whisky. Je taková lehce dobová. Když ji budete svírat v rukou, tak se můžete přenést v čase do období gangsterek v USA. Je oválná, spíše plochá s výrazným černým víkem. Úplně ji vidím postavenou na stole nějakého mafiána, který sedí a pokuřuje poblíž doutníček.

Whisky ve sklenici

Barva je světle karamelová s oranžovým nádechem – druhé kolo filtrace dřevěným uhlím a přidání vody pro snížení obsahu alkoholu výrazně zesvětlilo barvu.

Vůně whisky

Vůně je sladká, jsou cítit poměrně jemné tóny vanilky, karamelu a dubu.

Chuť whisky

Chuť je velmi lehká, až se zdá, že téměř plave na jazyku, na vstupu je sladká vanilka a karamel, vzadu dominuje dub a dřevěné uhlí. Chuť nepřináší žádná překvapení, ale je dobře vyvážená, i když jí chybí trochu „síly“.

Závěr

Gentleman Jack je příliš lehký a jeho chuť příliš éterická na míchání a rozhodně nepotřebuje vodu ani led, protože chutná poměrně naředěně přímo z láhve. Ale na popíjení whiskey, která se snadno pije a nevyžaduje mnoho přemýšlení, se rozhodně hodí.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *