Wray & Nephew White Overproof Rum a jeho recenze

Wray & Nephew White Overproof Rum a jeho recenze

Wray & Nephew White Overproof Rum mě zaujal hned na první pohled. Proč? Nebylo to designem láhve ani nějak pěkně promakanou etiketou. Bylo to obsahem alkoholu. Ten totiž činí neskutečných 63%. To je docela síla, že? Zvlášť, když se jedná o bílý rum. Tak se společně pojmďme podívat tomuto rumu na zoubek.

Něco málo o historii značky

Společnost Wray & Nephew založil Charles John Wray, Skot, který na počátku 19. století emigroval na Jamajku. V roce 1825 otevřel v Kingstonu hospodu Shakespeare Tavern a rum, který zde míchal, byl tak oblíbený, že ho brzy začal prodávat i dalším místním obchodníkům. Synovec Charles James Ward, nastoupil do společnosti v roce 1860 a pomohl firmě stát se jedním z nejúspěšnějších jamajských obchodních podniků, přičemž rum získal řadu mezinárodních medailí. Dnes je tento rum společnost Wray & Nephew zdaleka nejprodávanějším rumem na Jamajce a jejich rum je všeobecně považován za neoficiální národní lihovinu. Nejoblíbenějším nápojem na ostrově je „Wray & Ting“, highball, který se skládá z rumu doplněného grapefruitovou sodou Ting. Kombinace lehce nasládlé a lehce funky chuti rumu se suchou hořkostí Tingu je kouzelnou alchymií, která nikdy nezklame, zejména v tropickém ostrovním počasí.

Ale bílý overproof Wray & Nephew vynikne všude, kam ho dáte, ať už si s ním připravíte Daiquiri, nahradíte jím gin v Kingston Negroni nebo ho přimícháte do rumového punče. Je sice vysoce alkoholický, ale jeho silná chuť se snoubí s velkou a silnou chutí, která může vyniknout v jakémkoli míchaném nápoji. Skvělý způsob, jak si ho vychutnat, je také popíjení s ledem a s limetkou.

Láhev rumu

Láhev tohoto rumu vás ničím nenadchne ale ani nezklame. Je vyrobena z čirého skla a je úzká a vysoká. Etiketa je zelenožlutá a najdete na ní všechny potřebné informace. Ve sbírce asi nijak výrazně nebude vynikat ale na rovinu – tohle není žádný investiční rum. Je to prostě a zkrátka „spotřebák“.

Rum ve sklenici

Barva rumu je čirá – mnoho „bílých“ nebo „stříbrných“ rumů je ve skutečnosti stařených a poté filtrovaných, aby se odstranila barva (spolu s velkou částí chuti), ale Wray & Nephew je nestařený, nikdy neviděl vnitřek sudu na cestě z destilačního zařízení do lahve.

Vůně rumu

Tomuto voňavému rumu dominuje ananas, přezrálý banán, lehký rostlinný funk a nádech hnědého cukru. Je v něm také hodně alkoholu, ale když se k němu přistupuje opatrně, nezježí se vám chloupky v nose. Stačí chvíli nechat sklenici s rumem odležet, aby se uvolnily všechny chutě a vůně a garantuji vám, že objevíte „nový svět“ vůní.

Rum Wray & Nephew White Overproof Rum skladem a navíc dnes 14.6.2024 můžete mít tento rum za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečný rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Chuť rumu

Zpočátku je tento bílý docela suchý a travnatý, ale s dalšími doušky se objevují sladké tóny vanilky, banánu, kokosu a melasy. S obsahem 63% alkoholu je to náročné, ale uspokojivé popíjení s přiměřeným alkoholickým šimráním na jazyku. Trocha ledu nebo vody zesílí ovocné tóny a přinese i trochu funku.

Závěr

Tento bílý rum mě neskutečně překvapil. Jeho síla se zdá být až moc velká ale garantuji vám, že v míchačkách se díky ní naopak neztratí a nádherně vyzní a zvýrazní rumovou chuť. Je to jeden z nejlepších bílých rumů, jaké jsem měl možnost ochutnat.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *