Recenze rumu Kraken Black 2y

Recenze rumu Kraken Black 2y

Pro mnoho lidí je Kraken vším, co je na rumu cool, od názvu a láhve až po tmavou a neprůhlednou barvu a poměrně vysoký obsah alkoholu – na kořeněný rum neobvykle vysoký. Pro rumové puristy je The Kraken vším, co je na této kategorii špatné, od marketingové kampaně až po přidanou barvu a příchuť, která zcela narušuje základní chuť destilátu. Ale srovnávat rum Kraken například s jamajským rumem z kotlíkové destilační sestavy je jako srovnávat poslech Spotify s přehráváním vinylové desky: Je to tak trochu totéž, ale ne tak docela.

Než byl rum Kraken uveden na trh – přesněji řečeno vydán – v roce 2010, byl kořeněný rum spíše jemnou záležitostí, rum měl nižší obsah alkoholu a nejvýraznějším „kořením“ byla vanilka. The Kraken vnesl do světa kořeněných rumů švih díky vysokému obsahu alkoholu, tmavší barvě a jazykovým narážkám na bájnou mořskou příšeru (spolu s nevyhnutelnými asociacemi na piráty). Výsledkem je jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších kořeněných rumů na světě. Takže je i mou povinností na tento oblíbený rum sepsat recenzi.

Láhev rumu

Láhev je skutečně povedené. Jako by se člověk přenesl do dob pirátů a námořních bitev. Je krásně oblá, po stranách má „uši“ a etiketa je dokonalým uměleckým dílem. Na etiketě můžete spatřit chobotnici, kterak zápasí s plachetnicí.

Rum ve sklenici

Pokud si rum nalijete do sklenice, tak vás hned na první pohled zaujme barva. Ta je tmavě hnědá a připomíná barvu coly s rubínovým nádechem, která je v láhvi i ve sklenici prakticky neprůhledná, je způsobena zdravým množstvím karamelového barviva přidaného po destilaci a má představovat černý inkoust, který vypouští bájná mořská příšera Kraken na své nepřátele.

Vůně rumu

Vůně připomíná pivo IPA nebo snad třešňovou kolu. Jakmile se dostanete přes alkohol, je to sladká vanilka s náznaky tmavého ovoce, které lze cítit po celou dobu. Vůně je docela příjemná.

Chuť rumu

Je sušší, než se zdá ze sladké vůně, pravděpodobně díky tomu, že má 40 % alkoholu. V popředí je spousta hořké čokolády, karamelu a skořice, v pozadí vanilka, hnědý cukr a trochu hořké kávy. Chuť v ústech je velmi hustá, téměř sirupovitá.

Kraken Black 2y skladem a navíc dnes 18.4.2024 můžete mít tento rum za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečný rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Má zvláštní, velmi dlouhý závěr připomínající dřevo. Vzhledem k tomu, že rum před stáčením do lahví zraje pouze jeden až dva roky, je pravděpodobné, že závěr pochází z něčeho jiného než ze sudu, ve kterém zrál. Ale to ve výsledku nevadí, protože závěr je příjemný.

Závěr

Pokud máte rádi kořeněné nebo sladší rumy, tak byste The Kraken měli určitě ochutnat. Láhev je opravdu povedená a tak nebude v žádné sbírce dělat ostudu. Ba naopak, zaujme hned na první pohled.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *