Hampden Estate Rum Fire a jeho recenze

Je libo bílý rum? Tak dobře, jeden bych tu pro vás měl. A ne ledajaký. Hampden Estate Rum Fire, který získal zlatou medaili na festivalu Miami Rum Renaissance v roce 2013 v kategorii overproof, je jamajský bílý overproof rum vyráběný v kotlíkových destilačních přístrojích v Trelawny Hampden Estate, jedné z nejstarších palíren na Jamajce. Rum byl původně vydán pouze na Jamajce v roce 2011 a nyní je již dostupný i u nás v Evropě a také v Česku. Poměrně pomalá potravinářská verze kvašení a destilace (stále se používají cedrové kádě, což je v dnešní době vzácné) a kotlíková destilace, z něj činí neobvyklý a řemeslný rum, který by měl vynikat výraznou chutí a měl by být tedy ideální do koktejlů.

Láhev rumu

Láhev je totální nuda. Fakt, opravdu, přijde mi naprosto odfláknutá. I nás tuzemák má lepší etiketu. Připomíná mi láhve levných rumů, které lze koupit na ulici někde v Guatemale. Etiketa s plameny je jak špatně udělaný úkol grafika začátečníka. Ale dobře, láhev pít nebudeme, takže konec kritiky. Vcelku jednoduchá a přímočará láhev z čirého skla s pestrobarevnou, poměrně lesklou etiketou, která podtrhuje dojem ohně… uf.

Rum ve sklenici

Při víření zanechává tenkou, ale výraznou okrajovou linku s tenkými nožičkami. Tenhle rum má 63% alkoholu a je to na něm znát už na první pohled.

Vůně rumu

Vůně je výrazně ovocná, lihová (díky vysokému obsahu alkoholu), ale poměrně jemná a příjemným způsobem aromatická. Je výrazná a určitě zaujme hned na první přičichnutí.

Chuť rumu

Poměrně typický nebo charakteristický jamajský profil s vysokým obsahem esterů, v některých ohledech je chuť ovocná, spirituální, s nádechem ananasem, kešu oříšky, mandlemi, tropickým ovocem spolu s vůní melasy z cukrové třtiny, se sladkým nástupem a vysychajícím závěrem (z velké části díky vysokému obsahu alkoholu). Upřímně, na čisté popíjení to nebude ale do drinků to bude ideální rum.

Hampden Estate Rum Fire skladem a navíc dnes 18.4.2024 můžete mít tento rum za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečný rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Míchačky

S pěknou ovocnou esterovou chutí se dobře mísí s většinou nápojů a je ideální do prakticky všech míchaček, do kterých patří rum. Jen nezapomeňte upravit dávkování, protože tento rum má téměř dvojnásobnou sílu než některé jiné bílé rumy. Určitě nechcete mít na svědomí kamarádky, které si k vám zajdou na mochito a domů už po svých neodejdou.

Závěr

Pokud milujete míchané drinky a vadí vám v nich málo výrazné rumy, tak je tento bílý rum jasnou volbou. Garantuji vám, že jej ucítíte a že si drink skutečně vychutnáte.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *