Six Saints Caribbean Rum a jeho recenze

Six Saints Caribbean Rum a jeho recenze

Six Saints Caribbean Rum pochází ze „srdce Grenady“, jak se odvážně píše na etiketě. Její název odkazuje na šest svatých farností, na které je ostrov Grenada rozdělen – Saint Patrick, Saint Mark, Saint John, Saint George, Saint David a Saint Andrew.

Když jsem se podíval na jejich standardní nabídku, tak se zdá, že mají v sortimentu i několik sudových úprav, jako je PX, Oloroso a Madeira.

Jméno výrobce otevřeně neuvádějí, ale z jejich internetových stránek se dozvídáme, že palírna, kde Six Saints vyrábí třetí generace palírníků, byla založena v roce 1937, což ukazuje na Grenada Distillers Limited. Ačkoli se Six Saints destiluje a zraje na místě, ve skutečnosti se stáčí do lahví v Glasgow ve Velké Británii. Společnost Grenada Distillers Limited byla dříve známá jako Grenada Sugar Factory a svůj současný název nese od roku 2001. Jsou domovem rumu Clarke’s Court, který si zatím nepamatuji, že bych ochutnal.

Něco málo o rumu

Six Saints je na bázi melasy nebo třtinového sirupu, destiluje se v koloně na 95 % alkoholu a zraje 3 až 5 let v sudech po bourbonu v tropickém klimatu Grenady. Stáčí se do lahví o obsahu 41,7 % alkoholu bez jakýchkoli sladidel.

Láhev rumu

Láhev Six Saints Caribbean Rum je docela oldschoolová, s lahví se štočkem, vintage vypadající etiketou a dokonce i puncem podobným tomu, jaký mají lahve na šampaňské – k té mé byl přiložen i pěkný malý dárkový sáček. Mám rád graficky povedené etikety a etikety, na kterých se tvůrce doslova vyřádil ale tahle se mi popravdě moc nelíbí.

Rum ve sklenici

Ze sklenice je cítit lehká a ovocná vůně. Žlutá jablka (taková ta šťavnatá, pořádně sladká, určitě je znáte), meruňky, med, meloun a nezralé banány. Trocha mleté kávy, ananasové šťávy a kakaových bobulek. Ve vůni je slabá vrstva kouře připomínající rašelinu. Mletý černý pepř a zoxidované bílé víno.

Rum Six Saints Caribbean Rum skladem a navíc dnes 13.4.2024 můžete mít tento rum za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tento vyjímečný rum za absolutně neodolatelnou cenu.

Chuť rumu

Chuť je lehká a méně ovocná. Rašelinový kouř, měkká jablka, zralé švestky a med. Piliny, černý pepř, zázvorové pivo, šafrán a arašídové máslo. Vanilka a nějaké koření, které neumím popsat ale působí moc příjemně. Má profil podobný Highland Single Malt. Závěr je středně silný s kouřem a ořechy.

Závěr

Docela lehký, přesto kouřovitý a dřevitý rum – jak jsem psal výše, dost se podobá skotské, takže pokud máte rádi highlandské single malt whisky, nejspíš vám bude chutnat i tento rum. Za mě zajímavé pití, které už ale asi znovu zkoušet nemusím.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *