Proper No. Twelve Irish Whiskey a její recenze

Proper No. Twelve Irish Whiskey a její recenze

Přiznám se, že kromě alkoholu holduji i bojovým uměním a tak mám rád MMA. Proto, když se spustila kampaň na Proper No. Twelve whiskey, kterou si vzal pod křídla Conor McGregor, jsem neodolal. Reklama na mě dokonale zafungovala. Tenhle irskej drsňák to v kleci umí a tak jsem si řekl, že těch devět stovek obětuju a jednu láhev vyzkouším. A jaké je mé hodnocení?

Něco málo o značce

Whiskey Proper No. Twelve, které v roce 2018 uvedl na trh kontroverzní bývalý šampion UFC Conor McGregor, má jako hlavního destilatéra Davida Eldera, který dříve pracoval v pivovaru Guinness. Destilát pochází z legendárního lihovaru Bushmills, který již po staletí vyrábí kvalitní irskou whiskey. Jedná se o směs jednosladové a obilné whiskey, která je třikrát destilovaná (což je pro irskou whiskey obvyklé) a zraje minimálně tři roky v sudech po bourbonu.

Láhev whiskey

Láhev je hodně povedená. Nevím proč ale prostě mi připomíná Irsko. Zelené sklo, černá etiketa s bílým nápisem. Fakt se mi líbí a myslím si, že do sbírky hezky zapadne.

Whiskey ve sklenici

Barva téhle whiskey je opravdu velmi atraktivní, dala by se přirovnat k barvě slámy. Krásně zlatá, s dokonalými odlesky světla.

Proper No. Twelve skladem a navíc dnes 14.6.2024 můžete mít tuto whiskey za akční cenu. Využijte této nabídky a pořiďte si tuto whiskey za absolutně neodolatelnou cenu.

Vůně whiskey

Vůně whiskey Proper No. Twelve je lehká a sladká. Zpočátku je dominantní vůně alkoholu, ale jakmile se otevře, nebo když necháte sklenici déle odstát, získává příjemnější květinové a citrusové tóny.

Chuť whiskey

Chuť je lehká a zvláštně trpká – trochu hořká a lehce kyselá. Je v ní také trochu vanilky, ale ta nedokáže překonat podivné dominantní chutě, ve kterých převládá zvláštní trpkost.

Závěr

Tato whiskey se nedá popíjet, má podivně trpkou chuť a příliš dubový závěr. Na mixování bude možná dobrá ale zase si říkám, že za podobnou cenu seženete něco lepšího. Takže jsem naletěl reklamě. Jestli tohle Conor McGregor pije, tak ho docela lituju.

Naše hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *